Jesień z uśmiechem – sprawdzone sposoby

jesień z uśmiechem
 
Z pewnością każdy chociaż raz słyszał, że "nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie". Na przekór temu stwierdzeniu bardzo często słyszymy narzekania w kierunku codziennej aury. Nasilają się one szczególnie w okresie jesiennym - wtedy każdy dzień potrafi wydawać się nieznośny. Nawet wtedy, gdy pojawia się słońce, bo przecież możemy się nim cieszyć coraz krócej.
Nie zaprzeczamy, nam też zdarzały się chwile, kiedy miałyśmy dosyć szarugi oraz przenikającego do szpiku kości zimna. Wówczas pragnęłyśmy natychmiast spakować walizki i kupić pierwszy z brzegu bilet na samolot, z którego po paru godzinach wysiądziemy niemal wprost na plażę. Piękny plan, ale jakoś nigdy nie dochodził do skutku. Zawsze coś stawało na przeszkodzie - za dużo pracy, zbyt wiele zobowiązań, za mało pieniędzy na koncie... Postanowiłyśmy więc poszukać pozytywów na miejscu i wypracować inne sposoby na jesień z uśmiechem i na zachowanie wysokiego poziomu energii, nawet gdy słońca nie widać od wielu dni. Wszystkie sprawdziłyśmy na sobie i zamierzamy praktykować kolejną już jesień. Z bardzo prostej przyczyny - działają. :-)

POTRAKTUJ JESIEŃ JAKO DRUGĄ WIOSNĘ

Dla nas bardzo inspirujące okazało się zdanie Alberta Camus, które potraktowałyśmy jako motto tego wpisu. Jesienią nawet duże miasta potrafią czarować niesamowitą ilością barw - w dodatku bardzo energetycznych, takich jak soczysty żółty, nasycony pomarańcz, głęboka czerwień... Jakby natura chciała w ten sposób nam zrekompensować krótsze dni. Czasami wystarczy na chwilę zatrzymać się i rozejrzeć dookoła, by od razu poczuć powiew optymizmu. Wyjrzyj przez okno, idź do pobliskiego parku - krajobraz potrafi się zmieniać niemal z dnia na dzień i za każdym razem na nowo cieszyć oczy! Jesień jest drugim przebudzeniem. Kolorowe jak płatki kwiatów liście potęgują tą atmosferę.  Przyroda budzi się raz jeszcze, by potem zapaść w sen i rozkwitnąć ze zdwojoną siłą.

jesień z uśmiechem

PRZYWOŁAJ LETNIE WSPOMNIENIA

Może się zdarzyć, że kolory jesiennej przyrody to za mało, by podtrzymać pozytywny nastrój. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się powrót pamięcią do ciepłych wspomnień - najlepiej kilkoma zmysłami. Przejrzyj zdjęcia z ostatniego urlopu albo letnich dni. Możesz w tle włączyć muzykę, która kojarzy Ci się w tamtymi chwilami. My uwielbiamy też zapalić świece lub roztopić w kominku wosk o zapachu bezbłędnie przywołującym rozgrzaną plażę lub ogród pełny pachnących kwiatów. Przyjemny wieczór gwarantowany!

ROZWIŃ NOWE ZAINTERESOWANIA, POZNAJ NOWE MIEJSCA

Jesienią często spędzamy więcej czasu w domu. To dobry moment na to, by rozwinąć nowe zainteresowania, które nie wymagają szczególnych nakładów finansowych lub czasowych. Może przeczytasz książkę o tematyce innej, niż dotychczas? Spróbujesz po raz pierwszy upiec sernik w kąpieli wodnej? Nauczysz się podstaw nowego języka lub robienia na drutach? Możliwości są niemal nieskończone, trzeba tylko zrobić pierwszy krok! Warto również raz na jakiś czas zdecydować się zajrzeć tam, gdzie jakoś wcześniej nie było okazji. Większość z nas najczęściej odwiedza te same miejsca, z prostego powodu - wiemy, że będziemy się tam dobrze czuli i miło spędzimy czas.  Możesz popytać znajomych, poczytać opinie w internecie albo po prostu - wejść tam, gdzie coś przykuło Twoją uwagę. My ostatnio odkryłyśmy w ten sposób trzy naprawdę przyjemne kawiarnie, do których z całą pewnością nie raz wrócimy.

jesień z uśmiechem

DOCEŃ MAŁE PRZYJEMNOŚCI

Często jesteśmy tak skupieni na wszystkim dookoła, że zapominamy o sobie. Tymczasem każdy z nas potrzebuje regeneracji. Daj sobie chwilę wytchnienia i znajdź czas dla siebie. Zadbaj o swoje ciało i duszę. Kawa i domowa szarlotka, ciepły koc ze szlachetnej wełny, dobra książka czy ciekawy film potrafią wzbudzić wiele pozytywnych emocji. Doceniaj drobnostki poprawiające nastrój i wciąż szukaj tych, które dają Ci najwięcej radości.

ZADBAJ O RELACJE

Nie tylko Tobie bywa ciężko i źle, gdy na dworze szaro i zimno. Pomyśl, czy ktoś z Twoich bliskich czy znajomych nie potrzebuje towarzystwa? Razem zawsze raźniej! Jesienią więcej czasu spędzamy w domu, a to jest świetną okazją do pielęgnowania relacji. Zaproś przyjaciół, odwiedź dziadków, a może nawiąż nowe znajomości. Inni ludzie potrafią dać tak wiele energii!

UŚMIECHNIJ SIĘ - CHOĆBY DO SIEBIE!

Uśmiechu nigdy nie za wiele! Tu nie ma się o czym rozpisywać - po prostu wyjdź do ludzi i każdego, nawet w najprostszej życiowej sytuacji, obdaruj uśmiechem: sąsiada w windzie, kasjerkę w sklepie, kolegę z pracy, po prostu każdego! A zacznij od samego siebie i uśmiechnij się szeroko do swojego odbicia w lustrze. Szybko przekonasz się, że uśmiech wraca i naładuje Cię pozytywną energią na długi czas! Ta zasada zapewni Ci nie tylko jesień z uśmiechem - sprawdza się w każdej porze roku.

 

A na koniec, pamiętajcie - pogoda to stan umysłu. ;-)
 
 
Facebookgoogle_pluslinkedinmail

Zostaw Komentarz