Wielka Zbiórka Książek 2016

Wielka Zbiórka Książek

Książki znaczyły dla nas bardzo wiele, odkąd tylko pamiętamy. Wychowywałyśmy się wśród książek i można powiedzieć, że je połykałyśmy, a nie czytałyśmy. Od dziecka sprawiały nam mnóstwo radości. Każda opowieść niosła za sobą coś nowego – piękne emocje, nową wiedzę… Uważamy, że książki fantastycznie rozwijają wyobraźnię i potrafią dać wiele radości. Literatura może wspaniale rozwijać naszą osobowość, a tymczasem wiele rankingów czytelniczych jasno pokazuje, że w naszym kraju czyta się coraz mniej. Coraz mniej rodzice czytają dzieciom, coraz rzadziej młodzież ma ochotę sięgnąć po książkę. Dorośli ludzie często nie postrzegają już czytania jako formy rozrywki, relaksu, możliwości rozwoju czy poznania innych punktów widzenia.

My w dalszym ciągu czytamy dużo i śmiało można powiedzieć, że to uwielbiamy, a na półkach zaczyna brakować nam miejsca. Jesteśmy dumne, że od 23 kwietnia, przez rok, nasze miasto Wrocław będzie nosiło tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Gdy jakiś czas temu dowiedziałyśmy się, że Wielka Zbiórka Książek jest po raz kolejny organizowana przez Zaczytani.org, natychmiast postanowiłyśmy wesprzeć tą akcję.

Czym jest Wielka Zbiórka Książek?

Wielka Zbiórka Książek rozpoczyna się 22 kwietnia i potrwa miesiąc, do 22 maja. W tym czasie, w wielu miastach w Polsce, ich mieszkańcy mogą oddawać książki, które trafią do Bibliotek Małego Pacjenta. Powstają one przede wszystkim w szpitalach. Pobyt w szpitalu, choroba i rekonwalescencja to dla dzieci i młodzieży trudny, stresujący, a często również bolesny czas. Książki, które są pełne pozytywnych emocji, ciekawych historii i baśniowych scenerii pozwalają im chociaż na moment oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Pomóż więc z nami i razem wywołajmy uśmiechy na wielu twarzach!

Sprawdź, czy nie masz w domu zapomnianych książek, które powoli zaczyna przykrywać kurz, a mogłyby być wielką radością dla małych pacjentów. Możesz również przekazać nowe książki, jeżeli tylko masz ochotę. Każda pięknie ilustrowana baśń, radosna bajka lub wesoła historia z pewnością sprawi ogromną przyjemność dzieciom!

Gdzie możesz oddać książki?

wielka zbiórka książek

Jeżeli tak jak my, mieszkasz we Wrocławiu, możesz oddać książki w jednym z poniższych punktów:

  1. Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
  2. Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67
  3. Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej 3
  4. Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12
  5. Botanika Duszy, ul. Szczytnicka 36b
  6. Rodzinne  Centrum Rozrywki Loopy’s World, ul. Czekoladowa 20
  7. Klubodzieciarnia, ul Skarbowców 64/1b
  8. Dzieciolada, ul. Skrzydlata 21a/1b
  9. Akademia Ruchu, ul. Ruska 47-48a
  10. EMPiK – Galeria Renoma, ul. Świdnicka 40
Pozostałe punkty zbiórki znajdziesz tutaj: http://zaczytani.org/ – sprawdź, gdzie możesz oddać książki w swoim mieście! Na tej stronie dowiesz się również, do których szpitali w Polsce zostaną przekazane zebrane książki.

Pomóż razem z nami!

Przekaż informację o Wielkiej Zbiórce Książek swoim znajomym, kolegom z pracy, sąsiadom.

Jeżeli będziesz chciał oddać książki lub zbierzesz ich większą ilość np. w miejscu pracy we Wrocławiu, a z jakiś przyczyn nie będziesz w stanie sam ich przekazać, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub naszego facebooka. Spróbujemy pomóc!

Akcja trwa miesiąc – ciężko powiedzieć, czy to tylko, czy aż. Niezależnie od tego, nie czekaj do ostatniej chwili. Zbieraj książki z nami już od dziś – razem wywołajmy uśmiech na wielu twarzach! :)

.
Facebookgoogle_pluslinkedinmail

Zostaw Komentarz