Wielkanoc – niekoniecznie perfekcyjna, koniecznie z uśmiechem!

Wielkanoc - niekoniecznie perfekcyjna, koniecznie z uśmiechem

Już za kilka dni Święta Wielkanocne i pewnie wielu z was zaczyna się do nich przygotowywać. Niezależnie od tego, czy spędzacie je w domu, czy wyjeżdżacie, czy sami je organizujecie, czy jesteście gośćmi – zastanówcie się, jak możecie sprawić, by te dni były chociaż trochę inne niż wszystkie. Chcemy się z Wami podzielić kilkoma naszymi wskazówkami – oczywiście w duchu smileosophy. :)

Zamiast na tym, co Cię otacza, skup się na tym, kto Cię otacza

Przez ten czas postaw na relacje, zamiast na perfekcję. Przygotowania też mogą być przyjemnością i okazją do zacieśniania więzi. Wspólne pieczenie ciast, nawet w bałaganie w kuchni, potrafi przynieść niesamowicie dużo radości i naładować pozytywną energią. Przyjemniej jest zrobić coś razem, nawet za cenę większego rozgardiaszu.

Jeżeli Ty będziesz w dobrym nastroju, Twoi bliscy najprawdopodobniej nie zauważą nawet tej smugi na oknie. ;) Zamiast denerwować się, że nie jest idealnie, odpuść perfekcjonizm i skup się na tym, aby wykorzystać ten czas na naładowanie się pozytywną energią. Poza tym, innym będzie przyjemniej spędzać czas z Tobą uśmiechniętą i zrelaksowaną, niż zmęczoną intensywnymi przygotowaniami.

Podczas tych dni, spędzonych w gronie najbliższych, spróbuj pogłębić relacje – słuchać uważnie, autentycznie zainteresować się tym, co mają do powiedzenia. O istocie uważnego słuchania pisałyśmy w artykule „Otwartość i ciekawość w relacjach” – jeżeli go nie czytałeś lub już nie pamiętasz, zachęcamy do przeczytania jeszcze przed Świętami!
Wielkanoc - niekoniecznie perfekcyjna, koniecznie z uśmiechem!

Postaw na pozytywne emocje i dobry nastrój

Postaraj się nie dopuszczać do siebie negatywnych emocji. Nawet jeżeli coś idzie nie po Twojej myśli, zamiast od razu się stresować, weź trzy głębokie oddechy i zastanów się, czy to rzeczywiście jest istotne i warte Twoich nerwów. Polecamy też porzucenie na te świąteczne dni wszystkich tematów, które wywołują konflikty, burzliwe dyskusje czy negatywne emocje. Nic się nie stanie, jeżeli tym razem nie porozmawiacie np. o polityce, a na pewno spędzicie czas w przyjemniejszej atmosferze. Zamiast rozmów na oklepane czy drażliwe tematy, spróbujcie zrobić coś razem. Długi spacer w gronie bliskich osób czy wyciągnięcie zapomnianej planszówki może okazać się fantastycznym sposobem na wspólne popołudnie.

Fakt, że są święta nie oznacza, że musisz rezygnować ze wszystkich swoich przyzwyczajeń czy aktywności, które na co dzień przynoszą Ci uśmiech i radość. Jeśli codziennie po powrocie z pracy biegasz albo zawsze w niedzielę udajesz się na dwugodzinny spacer, zrób to. A jeszcze lepiej, spróbuj znaleźć wśród bliskich kogoś, kto Ci potowarzyszy. Kto wie, może się zdziwisz i zgłoszą się wszyscy?

Po prostu zwolnij

Nie dla wszystkich najbliższe dni są tak samo ważne. Jeżeli Ty nie świętujesz lub spędzasz ten czas sam, znajdź sposób na to, żeby te 2-3 dni były inne – niech to będzie czas na Ciebie, np. na nadrobienie zaległości książkowych czy filmowych.

Niezależnie od tego, jaki charakter ma dla Ciebie nadchodzący weekend, po prostu zwolnij. Podejdź do tego czasu na spokojnie, może pozwól sobie na odrobinę spontaniczności (te słowa kierujemy przede wszystkim do siebie :)) i trochę niedoskonałości.

I jeszcze uwaga na koniec – ubierz się wygodnie! Nie wbijaj się na siłę w za ciasną sukienkę lub niewygodne spodnie, które będą Cię uwierać i po prostu psuć Ci humor.

 .
Facebookgoogle_pluslinkedinmail

Zostaw Komentarz